Wykorzystujemy do produkcji wyłącznie skóry naturalne, dzięki czemu nasze obuwie jest zdrowe dla stopy. W zależności elementu buta oraz od sezonu i przeznaczenia obuwia, używamy skór typu crust, nappa, crazy horse, nubuk czy welur. Poszczególne elementy obuwia wykonywane są ze skór o różnej grubości, fakturze i kolorystyce.

Wybór skóry zależy od typu buta.

Wybór skóry, zarówno pod względem rodzaju, jak i koloru, uzależniony jest zawsze od typu buta i konkretnego w nim miejsca, ale również od sezonu na jaki but jest przeznaczony, a przede wszystkim od użytkownika i sposobu eksploatacji. Skórzane obuwie damskie, zarówno buty damskie na sezon wiosna-lato (skórzane sandały damskie, skórzane klapki damskie, skórzane czółenka, skórzane półbuty damskie, skórzane botki damskie), jak i damskie buty na sezon jesień-zima (skórzane ocieplane półbuty damskie, skórzane ocieplane botki damskie, skórzane kozaki, skórzane trapery), które wykonane są z miękkich skór naturalnych, to obuwie zdrowe dla stopy, obuwie wygodne i obuwie komfortowe.

Podobnie skórzane obuwie męskie, zarówno buty męskie na sezon wiosna-lato (skórzane sandały męskie, skórzane klapki męskie, skórzane półbuty męskie, skórzane buty wizytowe męskie, skórzane trzewiki), jak i męskie buty na sezon jesień-zima (skórzane ocieplane półbuty męskie, skórzane ocieplane trzewiki, ocieplane trapery), jeśli wykonane są ze skór naturalnych wysokiej jakości, dają użytkownikom  zadowolenie i poczucie komfortu.

Skórzane obuwie dla dzieci i osób z chorymi stopami.

Użycie do produkcji obuwia odpowiedniej jakości skór jest ważne również ze względów zdrowotnych. Zwłaszcza jeżeli chodzi o obuwie dziecięce (sandałki dziecięce, półbuty dziecięce, skórzane kozaki dziecięce) oraz o obuwie dla osób z chorymi stopami (buty na haluksy, buty na opuchnięte stopy).

Nasze skórzane buty wykonane są ze skór niezawierających szkodliwych substancji, co potwierdzają badania wykonywane przez specjalistyczne jednostki. Dlatego też buty dziecięce marki Łukbut szczycą się prawem do oznaczenia logotypem ZDROWA STOPA, przyznanym im przez Komisję Specjalistów ds. Obuwia Dziecięcego działającą przy Centralnym Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie.

Doświadczenia zdobyte przy produkcji tego zdrowego, skórzanego obuwia dziecięcego przenieśliśmy również na produkcję obuwia w innych segmentach, a w szczególności obuwia specjalnego, przeznaczonego dla osób z problemami z dopasowaniem odpowiedniego obuwia dla swoich stóp. Dlatego też nasze skórzane obuwie dla osób o dużych stopach, obuwie na szeroką stopę, obuwie o podwyższonej tęgości, obuwie dla stóp z wadami czy obuwie na stopy opuchnięte, jest zawsze bardzo dobrze dopasowane i wygodne.

Skóra – materiał naturalny.

Skóra, z której produkowane jest nasze obuwie, daje stopom zdrowie. Jako materiał naturalny, współgra z funkcjonowaniem stopy poprzez odpowiednie odprowadzanie wilgoci i stabilizację temperatury. Jednak ma również swoje wymagania. Aby cieszyć się należycie długo naszym skórzanym obuwiem, powinniśmy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację i konserwację, o których zawsze informuje producent.

Na rynku jest dostępnych wiele produktów, których regularne używanie zapewni nam trwałość i zachowa estetykę skórzanego obuwia. Środki takie, oprócz oczywiście szerokiej gamy obuwia damskiego, męskiego, młodzieżowego i dziecięcego, oferuje nasz firmowy sklep internetowy.